Złote myśli

„Nie ma nieuleczalnie chorych. Poznałem siłę nadziei i destrukcyjną moc rozpaczy. Zalecam trwanie przy nadziei, nigdy bowiem nie wiadomo, w której chwili i skąd może przyjść ocalenie.”

profesor Julian Aleksandrowicz

 

Urokliwy ogród Pana, a w nim z tej samej czarnej ziemi wyrastają różne lekarstwa, które leczą ciało i duszę człowieka.

 

Misja miłości

Jeśli zrozumiemy misję miłości naszego Pana, wtedy nie wyrządzimy zła ani sobie, ani innym mieszkańcom Ziemi.

* * *

Mądrość Boga jest jedna, niepodważalna, nie ulega żadnym zmianom, nie ulega przedawnieniu, jest ponadczasowa. Aż dziwne, że człowiek, który został stworzony przez Boga, odcina się od mądrości swego Stwórcy i tworzy swój chemiczno – sztuczny świat oparty na wiedzy, którą zdobywa w zamkniętych laboratoriach w oderwaniu od prawdziwego życia.

 

* * *

Tylko zdrowie zamknie wrota organizmu przed chorobami. Najskuteczniejsza więc walka z nimi, to mądre budowanie zdrowia.

 

* * *

Tak się zachowujemy, jakby nasze ciało pochodziło ze sztucznego świata, a ono przecież z natury pochodzi i do natury wraca, więc natura je żywi i natura je uzdrawia, a syntetyczne tabletki choć często ratują życie, to zdrowia budować nie potrafią.

 

* * *

Wszystkie Boże istoty zdrowie mają zapewnione przy Pańskim Stole, tylko człowiek szuka zdrowia w aptece.

 

* * *

Trzeba spojrzeć w niebiańsko uśmiechnięte oczy ziół, by ujrzeć w nich zdrowie.

 

* * *

Jeśli pokochamy zioła, wtedy mądrze pokochamy siebie i innych, wszak przyroda przemawia językiem miłości i piękna. Poznać ten język, to żyć w lepszym i szczęśliwszym świecie.

 

* * *

Natura nie da się oszukać ani przekupić, wszak dla niej świat pieniędzy nie istnieje.

 

* * *

Modlitwa bez miłości to puste słowa, których Bóg nijak nie może zrozumieć.

 

* * *

Jak potężna jest miłość, skoro wyzwala w człowieku tak ogromne możliwości, otwiera pokłady, które normalnie zasychają w uśpieniu, a miłość jak ożywiający wiosenny deszcz przynosi życie, zaczyna wszystko się zielenić, następnie kwitnąć, by wreszcie w odpowiednim czasie wydać owoce.

 

* * *

Mądrość życiowa niegdyś przekazywana z pokolenia na pokolenie coraz bardziej zanika, bowiem zauroczyliśmy się nowoczesnością, wszak błyszcząca i wygodna, ale choroby wynikające z takiego stylu życia niszczą organizm, sieją lęk i cierpienie, są przyczyną okrutnej śmierci, która niejednokrotnie jest straszniejsza od ran zadanych na wojnie.

wierna przyjaciółka ziół
Stefania Korżawska