Artykuły

Kwiatków Ziemi Polskiej nie oddamy…

Zioła są pełne miłości, wszak są owocem ogromnej miłości Stwórcy do człowieka. Bóg stwarzając zioła dał człowiekowi szansę na zdrowe życie, bowiem zawierają one wszystko, co do życia jest mu potrzebne.

Wybitny poeta, humanista i ksiądz Jan Twardowski słusznie zauważył, że zioła pamiętają biblijny raj. Nikt na przestrzeni tysiącleci tej Bożej doskonałości nie śmiał naruszać. Jednak coraz mocniejszy krzyk da się słyszeć w całej Europie, również w Polsce, że Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), a także unijni urzędnicy przygotowują zamach na zdrowie ziemi, zdrowie roślin nań rosnących, zamach na zioła, a w konsekwencji jest to zamach na wolność człowieka.
Problem jest poważny i jeśli narody Europy nie przeciwstawią się stanowczo tym urzędniczym kombinacjom, za kilka lat możemy obudzić się w chemiczno – absurdalnym świecie.

Czytaj więcej…

Zakochani w Bogu i Jego dziełach

Pani nie jest realistką, w książkach powołuje się Pani na Boga – powiedziała z wyrzutem pewna kobieta. Nielogiczne, nierozsądne i nieuczciwe byłoby korzystać z darów natury i jednocześnie milczeć na temat ich Stwórcy – odpowiedziałam. Świat stworzony przez Niego jest realny, możemy go dotknąć, powąchać, zauroczyć się mistrzostwem Jego wykonania.

Dlatego też wierzący to realni ludzie, żyjący w realnym świecie, pokonujący jak wszyscy inni problemy, które stoją na ich drodze do Domu Ojca. Problemy zaś ma każdy i wierzący, i niewierzący.
Tylko niektórzy ludzi wygodnie siadają przed życiem jak przed własnym domem i czekają na swój zachód słońca. A zachód nadejdzie w odpowiednim czasie i o określonej porze. Dokąd go więc nie ma, należy zmagać się życiem, siłować i nie poddawać bez walki. Często sama walka daje więcej zadowolenia niż ostateczny jej rezultat.
Życie nie jest łatwe i nie jest pozbawione problemów. I być może dlatego jest ciekawe, że często udaje się nam pokonać niepokonane. Pokonać samego siebie, swój strach, swój życiowy problem.

Czytaj więcej…