Książki Stefanii Korżawskiej

Zdrowie jest proste

„Zdrowie jest proste” to najnowsza książka Stefanii Korżawskiej, będąca zbiorem artykułów i publikacji prasowych, jakie ukazały się w mediach w ciągu kilku ostatnich lat. Starannie zebrane i dokładnie pogrupowane, złożyły się na niezwykle bogaty i wartościowy przewodnik. „Zdrowie jest proste” to jednocześnie odpowiedź na najczęściej zadawane pytania, odnośnie leczenia chorób cywilizacyjnych, między innymi takich jak alergia, cukrzyca, dolegliwości układu pokarmowego, a nawet nowotwory. Ta książka to ponad 170 stron cennych wskazówek i przepisów.

Bez nadciśnienia – przepisy dla zdrowia

Książka „Bez nadciśnienia” – to proste rady, w jaki sposób stworzyć organizmowi warunki do pracy, by nie musiał cierpieć z powodu nadciśnienia.

Odnowienie organizmu – szansa dla zdrowia

Książka jest dla tych wszystkich, którzy myślą o zdrowiu, działają dla zdrowia i pragną być zdrowi. Nasze ciało zaprogramowane jest na ciągłe odnawianie się. Program odnawiania zacznie działać bez naszej wiedzy, ale musimy zapewnić mu warunki do pracy, czyli ciepłe, zdrowe pożywienie i życiodajne herbatki ziołowe. Najcenniejsze moje przepisy – to sekret odnowienia organizmu, sekret zdrowia.

Zamknąć wrota przed grypą

„Zamknąć wrota przed grypą” to mój ziołowy program antygrypowy. Powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób za pomocą odpowiednich ziół i energetycznego pożywienia nie dopuścić grypy do organizmu, a jeśli już wejdzie, jakie najsilniejsze ziołowe mikstury należy zastosować, wszak chodzi o nasze zdrowie, a czasem życie.

Nie ma przyzwolenia na choroby

Książka „Nie ma przyzwolenia na choroby” to sprawdzone przepisy na zdrowie. Każdy może myśleć o zdrowiu, działać dla zdrowia i być zdrowym, wszak każdy może popijać życiodajne herbatki ziołowe, każdy może od czasu do czasu przeprowadzić oczyszczenie organizmu, każdy może odnowic organizm i każdy może tak się odżywiać, by budować zdrowie – więc zapraszam po zdrowie!

Pokochaj zdrowie

Zdrowe i smaczne – to możliwe! Z „Pokochaj zdrowie” wyczarujesz pyszne syropy, winka i herbaty, podarujesz sobie i swojej rodzinie szczęśliwe chwile w towarzystwie uroczych panien i mlodzienców z polskich pól, Twoje dzieci zaś zaprzyjaźnią się ze słodkim Elfikiem. Aromatyczne zioła staną się kluczem do Twojego zdrowia oraz zdradzą Ci sekrety dworów królewskich, szlacheckich i magnackich…

Ziołowy duet dla zdrowia

Na karty tej książki zaprosiłąm niezwykłego, szwajcarskiego znawcę ziół księdza Johanna Kunzle. Wymieniamy się swoimi ziołowymi osiągnięciami, uzupełniamy wiedzę, dzielimy się wypraktykowanymi przepisami, dotyczącymi chociażby odnowienia i oczyszczenia organizmu, zmian skórnych, chorób krążeniowych, reumatycznych, kobiecych czy dziecięcych dolegliwości. Spacerujemy też po urokliwych polskich i szwajcarskich łąkach, przedstawiamy ziołowych przyjaciół, których barwne sukieneczki i elegancko skrojone surduciki można podziwiać na kolorowych ilustracjach i zdjęciach. Ta książka to śpiew o ziołach – śpiewamy w duecie, głosem mocnym, dla zdrowia.

Braterska pomoc dla zdrowia

Główna bohaterka książki to kasza jaglana – złoty skarb natury. Są w niej przede wszystkim przepisy na potrawy z kaszy jaglanej. Przepisy tzw. eliksiry zdrowia, które warto spożywać wtedy, gdy organizm potrzebuje natychmiastowego wsparcia, by mógł podjąć właściwą pracę. I są przepisy na co dzień, dla wszystkich, by mogli bezpiecznie budować zdrowie. Wszystkie potrawy z kaszy jaglanej to moja kulinarna wyobraźnia, wypraktykowałam je przez lata w swojej kuchni – są zdrowe, zapewniam, a do tego rajskie smaki dla każdego.

Słoneczne zioła na grypki, chrypki, przeziębienia

Książka „Słoneczne zioła na grypki, chrypki, przeziębienia” to ziołowe pogotowie dla każdego. Sprawdzone, proste kuracje niezwykle pomocne są w schorzeniach jesienno – zimowych, takich jak: przeziębienie, grypa, kaszel, ból gardła, wysoka temperatura, reumatyzm czy chore zatoki. Wzmocnią też system odpornościowy, zadbają o stan ducha i umysłu, a także zaradzą wysychającej śluzówce, słabym, zmęczonym oczom czy suchej skórze.

Prosta droga do zdrowia

„Prosta droga do zdrowia” Jest to program zdrowotny Stefanii Korżawskiej, który przede wszystkim opiera się na ciepłym, zdrowym, polskim odżywianiu i odpowiednio dobranych herbatkach ziołowych. Autorka bezbłędnie odróżnia pożywienie zdrowe dla zdrowego człowieka od pożywienia zdrowego dla organizmu chorego czy wręcz wyniszczonego chorobą. Uważa, że jeśli choroby nie będziemy dokarmiać niewłaściwym pożywieniem, ona umrze. Dlatego podnosi chorych na duchu twierdząc, że na ziemi rośnie wiele życiodajnego pożywienia, a także ziół, które mądrze połączone i zastosowane przywrócą utracone siły życiowe. Przestrzega jednak, że przy ciężkich schorzeniach same zioła bez radykalnej zmiany sposobu odżywiania nie przyniosą spodziewanego rezultatu, bowiem ci mali pomocnicy nie udźwigną kilogramów zanieczyszczeń, które odkładają się w organizmie na skutek niewłaściwych nawyków żywieniowych. Autorka prowadzi chorego do zdrowia prostą, bezpieczną, sprawdzoną przez naszych przodków drogą.

Ziołowi posłańcy zdrowia

„Ziołowi posłańcy zdrowia” to 44 zdjęć moich najwierniejszych przyjaciół ziół. Można podziwiać ich strojne sukieneczki, elegancko skrojone surduciki, misternie wykonane wdzianka. Ale zioła to nie tylko piękno, zioła to przede wszystkim zamknięta księga mądrości. Otwieram tę księgę, by pokazać świat prawdziwy, w którym jest miejsce dla mądrości, miłości, radości, w którym życie ma ludzki wymiar. 44 ziół, 44 przystanków na ziołowe refleksje o zdrowym życiu, 44 cudownych spotkań przy Pańskim stole.

Ziołowe gotowanie

Moja książka to nie kolejna dieta opracowana w gabinecie dietetyka, ale prawdziwe odżywianie, które opiera się na wielowiekowej, polskiej tradycji. Jest więc ono bogactwem doświadczeń przeszłych pokoleń, mądrością narodu. Warto nauczyć się zdrowego gotowania, by nasze rodziny były zdrowe. Pewna staruszka ze łzami w oczach pytała mnie, dlaczego ona jest zdrowa, a jej dzieci, wnuczki i nawet prawnuczki schorowane. Nic w tym dziwnego – odpowiedziałam, wszak pani żyje na wsi według praw natury, a miastowe dzieci według zasad cywilizacji. A ta choć połyskliwa, piękna i smaczna to niestety z chorobami trzyma.

Cztery kroki do zdrowia

Książka Cztery kroki do zdrowia to mój program zdrowotny. Na drodze, wśród złocistych pól, urokliwych łąk i soczystej zieleni lasów, trzeba postawić 4 kroki do zdrowia. O wiele łatwiejsze kroki postawią ci, którzy mają tylko organizm zanieczyszczony. Zaś ci, z chorobami ciężkimi, skomplikowanymi będą musieli włożyć więcej wysiłku i samozaparcia, wszak odwrócić chore procesy w organizmie to trudna sztuka. Ale chory na tej trudnej drodze nie jest sam – idę razem z nim, prowadzę, podpowiadam, wyjaśniam, pokazuję świat radosny, pełen życia i zdrowia. Umacniam ducha walki, by nawet na krok chory nie ustąpił chorobie. Żeby zaś nie ustąpić chorobie, trzeba koniecznie wdrożyć czytelny system i wytrwać w nim jak w gorsecie. Ten czytelny system to kuracja 4 kroki do zdrowia.

Ziołowe ambrozje

Ziołowe ambrozje to herbatki, winka, nalewki, syropki królewskie, książęce, magnackie, hetmańskie. Zapraszam więc Państwa na salony najwybitniejszych postaci znanych z historii, by wypić z nimi filiżankę herbatki i zauroczyć się oryginalnym jej smakiem i zapachem, a także przenieść się choć na chwilę do świata zaczarowanego miłością najurokliwszych ziół. Zioła w mojej książce wyglądają jak strojne baletnice w ślicznych sukieneczkach i piękni panicze w elegancko skrojonych surducikach. Są atrakcyjne, niezwykłe, mądre, pełne miłości, radości. A jaka w nich musi być moc, jaka uroda, jaki wdzięk, że prosto z pól i łąk dotarły do pańskich dworów, by tam stać się nieocenionymi znawcami ludzkich ciał i dusz.

Drogowskazy zdrowia

Drogowskazy zdrowia to kolejna porcja mądrości życiowej Stefanii Korżawskiej. Autorka prowadzi czytelnika polnymi drogami, pokazuje piękno normalnego świata, uczy zdrowego życia według jego prostych zasad. Taka droga jest dla wszystkich – zdrowych i chorych, również dla tych, którym medycyna oficjalna nie daje szansy wyleczenia. Autorka zapewnia, że zdrowe odżywianie i życiodajne herbatki ziołowe potrafią zmusić niejedną chorobę do odwrotu. I z radością przedstawia tych, którzy prostą drogą powrócili do zdrowia. Jednak zaznacza, że z chorobą wygrają ludzie pracowici, wytrwali, pokornego serca, wszak oni wykonają bezbłędnie wszystkie zalecenia zdrowego życia.

Wybrałam zdrowie dla dziecka

Książka „Wybrałam zdrowie dla dziecka” wskazuje młodym kobietom urokliwą drogę prowadzącą do normalności. A normalność to zdrowie. W jaki sposób więc zadbać o zdrowie, by zajść w ciążę, by w ciąży nie chorować, a gdy pojawią się dolegliwości, jak im zaradzić. Rekonwalescencja po ciąży i ziołowe porady dla niemowlaczka. Wszystkie przepisy przyjazne są i kobiecie, i jej maleńkiemu dziecku, bo z natury pochodzą.

Budować zdrowie

„Budować zdrowie” to druga część książki „Wytrwać w zdrowiu”. Te książki są pisemną wizytą u autorki – opisuje chorobę, podaje jej przyczyny powstania, a następnie zaleca budowanie zdrowia za pomocą zdrowego pożywienia i niezwykle trafnie dobranych herbatek ziołowych. Ile chory zbuduje zdrowia we własnym organizmie, o tyle będzie miał mniej choroby. Fenomen natury polega na tym, że ciało człowieka zbudowane jest z tego samego co rośliny, drzewa, zaś ich soki, które łudząco przypominają naszą krew, oczyszczą organizm, wzmocnią, odnowią, dodadzą życiodajnej energii i tym samym poprowadzą do zdrowia.

Odchudzanie bez odchudzania

W książce „Odchudzanie bez odchudzania” autorka nie podaje ani cudownych diet, ani cudownych eliksirów na odchudzanie, bowiem nie cud decyduje o odchudzaniu, tylko właściwa praca organizmu. Podaje więc wskazówki, jak mądrze żyć, by utrzymać ciało w zdrowiu. Zaprasza chętnych na zdrową drogę życia, a na niej nikt nie musi się odchudzać – zdrowe pożywienie, zdrowe herbatki ziołowe, zdrowe myślenie i zdrowy ruch na świeżym powietrzu to gwarancja zgrabnej figury, zdrowia i urody.

„Odchudzanie bez odchudzania” to przede wszystkim doskonała książka kucharska, dla każdego. Pożywienie, które autorka poleca jest proste do przygotowania, a jakie pyszne, wszak to najczystsze smaki natury.

Wytrwać w zdrowiu

Książka „Wytrwać w zdrowiu” jest świadectwem zdrowia ludzi, którzy zawierzyli Bogu i jego dziełom i walczyli o swoje zdrowie, często życie do zwycięstwa. Napisana została na podstawie ogromnych doświadczeń autorki. Gdy już wszystkie metody leczenia zawiodły, kreśliła jeszcze zdrowe wzory życia, układała kolejne lekcje do przerobienia po to, by budować zdrowie, wszak zdrowe ciało chorobie utrzymania nie zapewni. W książce tej są konkretne zalecenia autorki dotyczące takich chorób jak: stwardnienie rozsiane, migrena, łuszczyca, ból kręgosłupa, stawu biodrowego, nadciśnienie, zaniki pamięci i innych, z którymi chorzy do niej się zwracali.

Po zdrowie z ziołami

W książce „Po zdrowie z ziołami” autorka przedstawia zdrowy, ziołowy świat, pokazuje jego mądre prawa i uczy, w jaki sposób je zastosować w życiu, by powracać do zdrowia. Stawia czoła ciężkim chorobom, nie poddaje się nigdy, szuka przyczyny choroby, by później za pomocą odpowiednich kuracji stworzyć warunki do rozwoju w organizmie zdrowia. Jej główna zasada to budować zdrowie, bo w zdrowym ciele nie ma miejsca na chorobę. Podkreśla, że powrót do zdrowego, mądrego, polskiego odżywiania i powrót do ziół musi nastąpić i jednocześnie musi nastąpić odwrót od tego wszystkiego, co w zastraszającym tempie niszczy nasze ciało, coraz częściej ducha. Inaczej nie poradzimy sobie z groźnymi chorobami, na które niestety zapadają coraz młodsi. Powrót do normalności według niej jest więc koniecznością, póki jeszcze jest czas, póki ziemia rodzi zdrowe plony, póki słońce świeci i deszcz pada – jest jeszcze szansa na ludzkie, zdrowe życie.

Od depresji do życia

Wszystkie książki Stefanii Korżawskiej pisane są na zasadzie – otworzyć, przestudiować, wykonać – czytelnik bowiem jak pacjent w gabinecie otrzymuje kurację zdrowia prostą i skuteczną. Książka „Od depresji do życia” bezpiecznie przeprowadza od choroby do zdrowia. Program zdrowotny autorki jest czytelny, trzeba bowiem krok po kroku organizm dokarmiać życiem, bowiem depresja jest to ostatni krzyk organizmu, który już nie prosi o łaskę, on po prostu strajkuje, tworząc blokady na ciele i duchu. Jak spragnionemu podaje się łyk ożywczej wody, tak choremu na depresję należy łykami podawać życiodajną energię – ożywczą myśl, życiodajne, energetyczne pożywienie, wzmacniające ziołowe herbatki, miksturki i winka. Powoli należy nasączać życie życiem. Nawet na spieczonej ziemi, nawet na skale potrafi kiełkować życie, więc trzeba pozwolić życiu żyć. Zmarniały, wycieńczony organizm do życia będzie powracał bardzo powoli, ale systematycznie. Ile dobrego zrobimy dla organizmu, tyle damy mu możliwości do wyzdrowienia. Dokarmiać należy w tej chorobie jednocześnie i ciało, i ducha.

Przewodnik po zdrowym życiu

Książka w ciągu kilku miesięcy dotarła do wielu polskich domów w kraju i za granicą. Czytelnicy zgodnie powtarzali, że jest to poezja ziołowa. Nic więc dziwnego, że szczerze pokochali barwne, ziołowe opowieści Stefanii Korżawskiej. Dzięki nim bohaterski kurdybanek, który z wojskiem króla Jana III Sobieskiego zawędrował aż pod Wiedeń, teraz wędruje od domu do domu, zdobi ogrody, balkony i parapety kuchenne. Macierzankę, czyli kochankę słońca polubili studenci, uczniowie, ludzie pracujący umysłowo, gdyż rozświetla umysł, wesolutki przetacznik trafił do audycji pana Szymona Majewskiego, zaś żywokost, który nazywany jest Paniczem Ziemi Polskiej, niezwykłą sympatią darzą ludzie z chorobami kośćca. W „Przewodniku po zdrowym życiu” autorka prowadzi chorych polnymi drogami do zdrowia, pokazuje czarujący świat przyrody, który jest śliczny, radosny i tętni życiem – zaś soki, nalewki winka, konfiturki, herbatki wykonane z zerwanych, pachnących ziół krzepią ciało i ożywiają radością ducha.

Zdrowie na co dzień

„Zdrowie na co dzień” W książce są opisane alfabetycznie choroby od alergii do żylaków – proste, ziołowe kuracje może zastosować każdy, by ulżyć sobie w cierpieniu i powoli powracać do zdrowia. Wiedza jak zwykle u tej autorki sprawdzona, pewna, bo wynika z odwiecznych praw natury. Taką wiedzę trzeba znać, choć niestety nie zdobywa się jej w szkole. Jest to tzw. mądrość życiowa, a tej Stefanii Korżawskiej nie brakuje. Pierwsza jej zasada mądrze żyć i nie dać się chorobie. To nie jest trudne – powiada, a optymizm i wiara w człowieka jest widoczna w każdym jej słowie i radosnym, kojącym ludzkie tragedie uśmiechu.

Pospolite ruszenie przeciw nowotworom

„Pospolite ruszenie przeciw nowotworom” Książka ta została napisana na zamówienie społeczne, to słuchający audycji radiowych i telewizyjnych Stefanii Korżawskiej, a także słuchacze wykładów zachęcili ją do zapisania mądrości życiowej dotyczącej najcięższej choroby naszych czasów, jaką niewątpliwie jest nowotwór. Jest to więc kolejna mądrość życiowa oparta na czytelnych prawch natury, z których wynika, że nasze ciało jest zaprogramowane na ciągłe odnawianie się i jeśli tylko stworzymy mu warunki do odnowienia, czyli dostarczymy właściwe pożywienie i życiodajne herbatki ziołowe, program sam bez naszej wiedzy zacznie działać. Nasze zadanie w tej wielkiej filozofii życia jest więc takie, nie przeszkadzać życiu żyć. W książce oprócz energetycznego, odnawiajacego organizm pożywienia i przeciwnowotworowych herbatek można znaleźć maść z żółtego tulipana, która działa jak naturalna chemia, potrafi więc rozbić dobrze skonstruowany i już żyjący własnym życiem guzek nowotworowy. W czasach, kiedy nowotwory nie żartują, a jeszcze póki co żaden ośrodek na świecie nie wynalazł skutecznego lekarstwa przeciw nim, warto sięgnąć po tę maść o cudownym działaniu. Przede wszystkim nie szkodzi, ale też nie wchodzi w drogę lekarskim zaleceniom.